Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cenigallia

14. 10. 2008

Menší ze dvou lidských království na Thirionu nese název Cenigallia. Leží na sever od Sivých hor a prosperuje hlavně díky obchodu s elfy z Velkého hvozdu a s trpaslíky v horách na  severovýchodě Thirionu. Kdysi tu vzkvétal také zámořský obchod, ten však ustal ve Věku Chaosu.

Vládcem Cenigallie je oficiálně král, v současnosti Agnus VII. z rodu Iarlaith, fakticky je však moc soustředěna v rukou Královské rady, král a jeho rodina jsou pouhé figurky, které jsou dobré pro mávání lidu během slavností. Rada má 13 členů a jsou v ní zastoupeny nejbohatší a nejvlivnější rody z celé říše, tedy převážně obchodníci, feudálové, cechmistři a jeden zkušený voják. Na způsob, jakým rada spravuje zemi, si lidé příliš nestěžují – musejí sice platit daně, které na některých panstvích nejsou právě nejnižší, ale žijí v klidu a bezpečí.

Hlavním městem království je Sarnia, velký říční přístav na řece Savona. Před Věkem Chaosu to bývalo hrdé a rušné město, také velmi krásné, dbalo se tu na čistotu. Ovšem to už je dávno pryč. Dnes je Sarnia špinavý, hlučný a velmi aromatický přístav (to poslední obzvlášť v horkém létě), pouhý stín někdejší nádhery. Staré paláce si však i přes značně omšelý, zaprášený a oprýskaný vzhled zachovávají svou majestátnost. V čele města stojí Městská rada, která má 13 členů podobně jako rada královská. Členové Městské rady se rekrutují vesměs z nejbohatších (a tudíž i nejmocnějších) rodin ve městě. Tato městská šlechta ovládá veškerý obchod i cechy. Nejvlivnějším cechem je v současnosti Cech majitelů lodí. Mezi jednotlivými cechy panuje zdravá konkurence, každý se snaží o co nevyšší výdělky, neb zde platí pravidlo, že peníze znamenají moc. Konkurence se však stará o to, aby žádný cech nezískal vlivu příliš, vznikají a zanikají proto různé kliky a spojenectví a každé zasedání Městské rady se nese v duchu paranoie v pokročilém stadiu. O pořádek ve městě se stará městská garda, jejímž velitelem byl nedávno jmenován pan Michel Jarmillo, mladý a ambiciózní muž z méně významné rodiny. Jeho cílem je potřít zločin ve městě. Když už je řeč o zločinu, je na místě se zmínit o specialitě města Sarie. Zlodějské podsvětí je zde výjimečně dobře organizované do podoby ilegální, avšak velmi výkonné, zlodějské gildy. Kam až její vliv sahá, neví přesně nikdo, kromě samotného vedení gildy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář