Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neirin

14. 10. 2008

Zinderský Zpravodaj, večerní vydání

Únos?

Zinder-Garth Potvrzujeme včerejší zprávu o zmizení nejmladší dcery ctihodného soudce, pana Gerallta C. Glyndwra, slečny Neirin E. B. Glyndwr-Schmetterling. Okolnosti jejího zmizení jsou však stále velmi nejasné . Rodiče jsou přesvědčeni, že byl spáchán násilný čin, stejně tak uvažují i městští vyšetřovatelé. Podle jejich verze byla dívka unesena ze své pracovny v noci předvčerejškem při práci na svém univerzitním projektu. Nasvědčuje tomu i chaotický nepořádek nalezený v místnosti, rozbitá okna a krbová vidlice potřísněná krví. Vyšetřovatelé se domnívají, že se dcera soudce srdnatě bránila a útočníka poranila. Na druhou stranu bylo zjištěno, že v pracovně dívky chybí veškeré svíčky, cestovní oděv, ozdobná dýka, střelecká kuše a i další předměty, který si našinec většinou bere na cesty. Vyšetřovatelé prozatím pátrají po dalších stopách a vyslýchají příbuzné a přátele slečny Neirin. Prozatím se kloní k možnosti únosu, vzhledem k povolání pana Gerallta Glyndwra. Je pravděpodobné, že se takto mstí kumpáni některého odsouzence. Vyšetřovatelé nám dovolili účastnit se první části výslechů a poskytnout je občanům Zinderu. Vyslýchaným předložili jednoduchý dotazník:

1.) Jaký je váš vztah k Neirin E. B. Glyndwr-Schmetterling?

2.) Vyhrožoval vám v poslední době někdo?

3.) Co víte o plánech Neirin do budoucna? Co o jejím osobním životě?

4.) Kde jste byl/a inkriminovanou noc a co o ní víte?

5.) Jak celý případ vidíte?


Adelhaide Kreszentia Schmetterling

1.) Jsem její matka.

2.) Mě osobně ne a nemám zprávy ani o tom, že by se to stalo někomu z rodiny.

3.) Neirin byla vždycky velmi ctižádostivá a soutěživá dívka, pokud vím, chtěla dokončit Technickou univerzitu, na které již sedmým rokem studovala Předmětové technologie. Její závěrečná práce, kterou se tu noc zabývala, se jmenovala Tvůrčí a účelová vylepšení nástrojů a zařízení kulinářských. Zabývala se všelijakým vynalézáním. Byla velmi nadaná. O jejím osobním životě toho ale příliš nevím. V tomto mi příliš nedůvěřovala.

4.) Od šesti hodin večer do devíti hodin jsem byla v opačném křídle budovy, v knihovně. Neslyšela ani neviděla jsem bohužel nic.

5.) Jsem přesvědčena, že má dcera byla unesena.

Gerallt Caradog Glyndwr

1.) Jsem Neirinin otec.

2.) Jsem soudce, co si myslíte?! Že jsou trestanci spořádaní a rozsudky přijímají jako polibky?!

3.) Nic. Jsem příliš zaměstnaný člověk na to, abych se jí pletl do života.

4.) Byl jsem ve své pracovně a pročítal spisy. Slyšel jsem z horních pater dupot a hluk, ale přisuzoval jsem to Neirinině práci.

5.) Jistěže ji unesli! Jste tak zabednění?! Nějaká banda lotrů se mi chce pomstít, tak už je chyťte a přiveďte mi dceru zpátky!

Arlenna Ciri Schmetterling

1.) Sestřenice a blízká přítelkyně.

2.) Ne.

3.) Nic určitého. Mám ale takový dojem, že byla poslední dobou taková veselejší, uvolněnější. Těšila se na výsledky závěrečné práce, protože se jí dařilo. Přemýšlela o dalším studiu. Co se týče toho.. osobního života, jak to nazýváte. Jsem si jistá, že za ní chodil jeden trpaslík. Byl docela dotěrný, alespoň podle toho, co říkala. Jméno bohužel nevím. Jsem si ale jistá, že ona o něj zájem neměla, to mi věřte.

4.) Ve svém domě na druhém konci Zinderu. Nevím bohužel nic.

5.) Je možné, že byla unesena, ale jistá si tím nejsem.

O pátrání po dceři městského soudce budeme přinášet čerstvé zprávy každý den.

"No prosím," ozvalo se zpod tmavě zelené kápě s červenou výšivkou.

Neirin práskla s novinami o špinavý dubový stůl zapadlé hospody kdesi na půl cestě mezi Zinderem a světem. Usrkla trošku horkého sladkého vína a položila si hlavu do dlaní. "Tak tohle bychom měli," pomyslela si. "Nebylo to hezké, ale bylo to nutné."

Nechala po sobě pár blýskavých penízků. Pršelo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář