Jdi na obsah Jdi na menu
 


Flagg Marten

14. 10. 2008

Flagg Marten, v současnosti ošklivý, ale svým způsobem precizní půlelf, se narodil někdy začátkem Věku Soumraku. Sám neví přesně kdy... Snad mezi léty 70 - 80 Věku Soumraku, ve městě Ibar. Už od mládí jevil poměrně velký zájem o kdejaké nástroje a udělátka. Dokud byli ještě jeho rodiče naživu, rád jim tajně kradl peníze z truhly, kterou se jako dítě naučil rychle a obratně otevírat.
Peněz měli jako rodina poměrně mnoho - jeho otec pracoval jako výběrčí daní pro královský finanční úřad. Jeho podivínská matka, po níž zdědil poněkud špičaté uši, se mu, stejně jako otec, příliš nevěnovala, takže z Flagga byl celkem samorost. Truhla s rodinnými penězi se ale začala vyprazdňovat, když se otec dlouhou dobu nevracel z jedné výpravy. Flagg měl dojem, že to bylo kamsi na jih nebo na východ... Matka, která otce velmi milovala a odešla kvůli němu dokonce od svých přátel a rodiny, se čím dál více uzavírala do sebe a nekonec zemřela, nejspíše žalem nad ztraceným mužem. Flaggův otec totiž nebyl jediným, kdo se v poslední době z výpravy nevrátil.
Pro ošklivého půlelfa počalo kruté období. Musel se začít živit sám, a protože k tomu měl sklony již v dětství, nebylo to nic jiného, než drobné krádeže. Nutno však dodat, že ne vždy se krádež prováděná v noci a v černém plášti povedla. Flagg byl ale dostatečně inteligentní, aby pomyslel i na toto, a začal se sám trochu zdokonalovat v boji. K tomu mu pomáhal podobný zlodějíček, na jehož jméno si marně snaží vzpomenout.
Když se jednou potkal s nějakým kupcem, který chtěl cestovat do města na opačném konci Sivých hor. Flagg si řekl, že by nebylo špatné změnit rajón (nehctěl se nechat chytit) a tak se ke kupci přidal s příslibem, že mu v novém sídle pomůže založit krám. Půlelf, vypadaje pro kupce věrohodně, jej však v noci po konci cesty ve městě Ballmena oloupil, omráčil a poslal jiným vozem zpět do Ibaru. Tak získal trochu zázemí pro svůj začátek v Ballmeně…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář